mar 15

VII Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej przeszły do historii!

7 marca na basenie „WODNIK” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie. Tego dnia odbyły się VII Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Impreza odbyła się pod patronatem Komendantki Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anny Peterko. Fundatorem Pucharu dla najlepszej reprezentacji hufca był  I Wicewojewoda Śląski Pan Mirosław Szemla.

Mistrzostwa Pływackie każdego roku przyciągają rzesze uczestników z różnych części województwa Śląskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 180 uczestników (zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów) z dziewięciu hufców naszej chorągwi, co stanowiło niewątpliwy rekord frekwencji w ilości osób oraz reprezentacji hufców. Zawodnikom  dopingowali licznie zebrani goście – rodzice, harcerze oraz instruktorzy na trybunach basenu. Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach indywidualnych oraz w sztafecie. Mogliśmy zobaczyć zawodników pływających stylem grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacji hufców, pierwsze trzy miejsca zajęli:
I miejsce - Hufiec Czechowice-Dziedzice - 395 pkt.
II miejsce - Hufiec Beskidzki - 140 pkt.
III miejsce - Hufiec Ziemi Zawierciańskiej - 135 pkt.

W dalszej kolejności miejsca zajęli:

IV miejsce - Hufiec Ziemi Raciborskiej - 79 pkt.
V miejsce - Hufiec Ziemi Wodzisławskiej - 20 pkt.
VI miejsce - Hufiec Jastrzębie Zdrój - 12 pkt.
VII miejsce - Hufiec Bytom - 11 pkt.
VIII miejsce - Hufiec Ziemi Mikołowskiej - 7 pkt.
IX miejsce - Hufiec Sosnowiec - 6 pkt.

Wyniki szczegółowe (indywidualne oraz zespołowe) - pobierz

Komendę Chorągwi Śląskiej reprezentowała druhna pwd. Anna Miernik, która wręczała medale, dyplomy oraz puchary wraz z I Wicewojewodą Śląskim Panem Mirosławem Szemlą.

Wydarzenie to było także transmitowane na żywo na kanale Youtube Hufca Czechowice-Dziedzice, dzięki Zespołowi Promocji i Informacji Hufca.

Wszystkim uczestnikom i reprezentacjom hufców serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach Pływackich. Dziękujemy za podjęte współzawodnictwo, mnóstwo uśmiechu, radości i niezwykłych chwil. Liczymy na Wasz udział w kolejnej edycji zawodów.
Mistrzostwa Pływackie odbyły się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Obywatelskiego Forum Samorządowego z Czechowic-Dziedzic, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz głównemu organizatorowi – Komendzie Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice.

Zapraszamy do serwisu www.mistrzostwaplywackie.blogspot.com , gdzie można zapoznać się z bogatą galerią zdjęć oraz wszystkimi informacjami dotyczącymi imprezy.

Autor: hm. Marek Majewski
Źródło: Biuro Promocji VII Mistrzostw Pływackich Chorągwi Śląskiej ZHP