Przez wiele lat siedzibą Hufca był budynek przy ul. Narutowicza 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Miejsce to zostanie w pamięci harcerzy, gdzie mogli aktywnie spędzić czas na zbiórkach, biwakach, zlotach.

W 2020 roku po wieloletniej współpracy z Administracją Zasobów Komunalnych. nastąpiła przeprowadzka do nowego miejsca w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów 145, dzięki wsparciu czechowickiego Urzędu Miejskiego.

Obecna siedziba jest po przeprowadzonej termomodernizacji i gruntownym remoncie. Do dyspozycji dla harcerzy i instruktorów jest 5 pomieszczeń dydaktycznych przeznaczonych na harcówki, jedno pomieszczenie dla Komendy Hufca, aneks kuchenny, dwie łazienki oraz 5 pomieszczeń magazynowych.