Listopadowe szkolenia

Pomimo panującej sytuacji epidemiologicznej, kadra naszego hufca się szkoliła.

Po odprawie funkcyjnych w dniu 5-tym listopada miało miejsce szkolenie z zakresu wizerunku w ZHP, które poprowadziła Druhna Komendant. Uczestnicy szkolenia zdobyli niezbędną wiedzę, potrzebną do promocji jednostki, szczególnie istotnej w czasie pandemii. Wiedzą również do czego służy i jak korzystać z dokumentu jakim jest Katalog Identyfikacji Wizualnej ZHP.

Natomiast dnia 13-ego listopada, również w formie zdalnej, odbyły się warsztaty z cyklu „Metodyczne Piątki” zorganizowane przez Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej oraz druha Mateusza z Hufca Ziemi Myszkowskiej. Zajęcia były przeznaczone dla osób pełniących funkcję drużynowego bądź przybocznego, a tematem przewodnim były Instrumenty Metodyczne. Podczas dwugodzinnych warsztatów omówiono instrumenty dla poszczególnych pionów metodycznych oraz narzędzia, które mogą pomóc w pracy zdalnej drużyny, urozmaicić czas spędzony w domu oraz zachęcić harcerzy do zdobywania stopni oraz sprawności harcerskich.