Szkolenie Lider+ Moduł I „Kierowanie ludźmi w praktyce”

Kadra czechowickiego hufca ZHP doskonale wie, że własny rozwój może zaowocować rozwojem lokalnego środowiska 😉
13-14 stycznia odbył się Program Rozwojowy Lider+ Moduł I „Kierowanie ludźmi w praktyce”, który jest skierowany dla kadry naszej organizacji, kierującej zespołami w swoich środowiskach działania. Program szkolenia zawierał zagadnienia w zakresie: doskonalenia i jakości przywództwa sprawowanego przez harcerskich liderów oraz zwiększenie skuteczności procesu pracy z kadrą w całej strukturze ZHP. W trakcie trwania szkolenia skupiono się na rozwoju umiejętności tj.:
efektywna komunikacja w zespole;
kierowanie ludźmi;
motywowanie współpracowników;
zastosowanie technik liderskich w praktycznych sytuacjach wymagających kierowania współpracownikami i zespołami;
zastosowanie w kierowaniu zespołami instruktorskimi narzędzi zawartych w systemie pracy z kadrą.
W kursie udział wzięli drużynowi, przyboczni oraz kadra z:

I Szczep Harcerski „Północ”
II Szczep Harcerski „Chmura” im. hm. Józefa Pukowca w Pszczynie
V Szczep Harcerski „Pojutrze” im. A. Kamińskiego

Opinie osób, które uczestniczyły w wydarzeniu:

„Lider był bardzo inspirujący i pomógł zebrać całą wiedzę, co umożliwiało jej uporządkowanie. Był, krótki prosty i na temat, dzięki czemu wiedza, która została zdobyta na pewno zostanie na długo. Dzięki Liderowi zostałam zmotywowana do dalszego działania, za co serdecznie dziękuję prowadzącym.” – dh. Kinga, drużynowa 27 PDHS „Trop”

„Bardzo duża dawka wiedzy, która przyda się nie tylko w harcerstwie, ale też w życiu prywatnym i zawodowym. Kurs był bardzo merytorycznie oraz profesjonalnie przygotowany. Było wiele dużo ćwiczeń praktycznych z prowadzenia rozmów. ” – dh. Karolina, drużynowa Próbnej Gromady Zuchowej „Orzełki”

„Kurs zorganizowany został bardzo profesjonalnie. Było w nim bardzo dużo treści merytorycznej, jednak nie jest ona przytłaczająca. Kadra kursu wprowadziła miłą atmosferę.” – dh. Piotr Kupiec, przyboczny 14 DH „Matnia”

W imieniu czechowickiego środowiska bardzo dziękujemy za przeprowadzenie szkolenia naszym trenerom:
hm. Karolinie Łyszczarz
phm. Mateuszowi Pasek