Historia Rodziny

Do niedawna życie pani Korneli oraz pana Szymona wyglądało całkiem dobrze: obydwoje podejmowali zatrudnienie, wychowywali dwójkę dzieci i spędzali czas ze sobą w czwórkę. Ich więzi rodzinne są bardzo mocne, więc nawet jeśli nie mieli wszystkiego, to mieli przede wszystkim siebie. Sielanka jednak nie trwała długo.. Parę miesięcy temu pan Szymon uległ wypadkowi na terenie budowy, gdzie pracował – nieszczęśliwie upadł, co doprowadziło do poważnej kontuzji kolana. Przeszedł szereg badań, zabiegów i wreszcie operacji. Na szczęście, kolano zostało uratowane, jednak mężczyzna musi przebywać na zwolnieniu lekarskim z powodu rekonwalescencji swojego stawu. To zdecydowanie uszczupliło dochód rodziny, gdyż jedyną osobą pracującą pozostała pani Kornelia. Kobieta pracuje w systemie nocnym, a więc jej partner pod nieobecność zajmuje się synami – Markiem i Sebastianem. Największą trudnością w codzienności jest brak możliwości podjęcia zatrudnienia przez pana Szymona, przynajmniej na razie. Rodzina stara się sobie radzić, ale nie jest im łatwo. Całkowity przychód rodziny to około 3000 zł, jednak po odliczeniu wszystkich koniecznych kosztów utrzymania oraz opłat za żłobek, rodzinie na członka rodziny pozostaje 218 zł. W najtrudniejszych miesiącach mogą liczyć na rodzinę – jest to drobna pomoc finansowa lub rzeczowa, jak na przykład żywność czy najpotrzebniejsze ubrania lub środki czystości.

Piękno Rodziny

W rodzinie przede wszystkim czuć ciepło i wzajemne wsparcie, jak osobiście podkreślają: „najważniejsze, że mamy siebie i, że każdy jest zdrowy”. Więzy, jakie łączą członków, są naprawdę silne. Na każdym kroku okazują sobie miłość i szacunek. Pani Kornelia oraz pan Szymon starają się dać najlepszy przykład swoim dzieciom, natomiast ich pociechy starają się wspierać swoich rodziców na każdym kroku. Pani Kornelia przyznaje, że z chęcią w każdej wolnej chwili gotuje i piecze – znajduje przepis w internecie i modyfikuje wedle uznania. Pan Szymon to ścisłowiec – świetnie ją uzupełnia, jego zamiłowania to elektronika i majsterkowanie. Z kolei Sebastiana bardzo fascynuje motoryzacja i równie chętnie gra z rodzicami w gry planszowe. Najmłodszy Marek nie ma jeszcze wielu talentów, ale za to jest prawdziwym promykiem dla całej rodziny.

W sprawach związanych z poszczególnymi punktami oraz organizacją paczki prosimy o kontakt z druhną phm. Agnieszką Zimną – Pszczoła 691 815 640, e-mail: a.zimna@zhp.net.pl

Praktyczna wskazówka:

* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

Zbiórka rzeczy odbędzie się w dniach: 10.12 -11.12.2020 od godziny 18:00-20:00 w Domu Harcerza przy ul. Legionów 145 (Stadion MOSIR – wejście oznaczone identyfikatorem ZHP).

Link do listy: https://drive.google.com/file/d/1fXDdGe-9jjbKLmWpQKNNkshAk0lqmQWK/view?fbclid=IwAR2gaCJBgqAVxDJkgS9RDNonIbFBJmSLPDUAuwm065OUx-MNXmElz488aqs

Paczka Pszczyna

Więcej informacji: https://www.facebook.com/IISHPszczyna

Kontakt do koordynatora paczki w Pszczynie: druhna Agnieszka Gozdek 533 671 394