Odeszła na Wieczną Wartę…

Dnia 01.10.2021 r. odeszła na Wieczną Wartę druhna Alicja Prasek. Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęła w 2017 r. wstępując do 15DH „Mandragora”, gdzie została mianowana na funkcję przybocznej. Była członkinią 28GDW „Imponderabilia”. Była jedną z osób, dzięki której w Goczałkowicach powstał 38 Szczep Harcerski „Imperium”. Dla goczałkowickich harcerzy była jedną z najlepszych druhen jakie spotkali w swoim życiu. Koleżanka, przyjaciółka, wspaniała osoba, z którą znali się od dziecka. Druhna Alicja była osobą, która swoją postawą inspirowała i zachęcała innych do działania, niezwykle optymistyczna. Dla nich była Alą – pierwszą, która złożyła Przyrzeczenie Harcerskie w ich środowisku, pierwszą która wyciągała pomocną dłoń do drugiego człowieka. Dla naszego hufca była skarbem, harcerką godną podziwu i naśladowania. Serce ściska, że musimy pożegnać druhnę Alę w tak młodym wieku.

W związku ze śmiercią druhny Alicji, ukazał się Rozkaz Specjalny Komendanta Hufca LS2/2021, dostępny tutaj.

Ogłoszona została również żałoba w naszym Hufcu do dnia 10.10.2021.