Dzień Bohaterów Hufca – podsumowanie

W dniu 15.01.2022 r. odbył się Dzień Bohaterów Hufca. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Na Tropie Bohaterów” i zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Podczas realizacji zadań gier terenowych zuchy i harcerze mieli okazję poznać Olgę i Andrzeja Małkowskich, którzy od 2002 roku są bohaterami czechowickiego Hufca ZHP. Zajęcia w formie gier odbyły się w trzech pionach metodycznych: zuchowym, harcerskim oraz starszoharcerskim. Zuchy i harcerze na grach sprawdzili swoją sprawność fizyczną, kreatywność oraz wiedzę harcerską.

Podsumowanie zmagań odbyło się na sali OSP w Czechowicach, gdzie jednostki biorące udział w grach terenowych mogły się zaprezentować. Jednostki, które wzięły udział w wydarzeniu : 18 GGGZ „Polarne Niedźwiadki”, 24 GZ „Zuchy z Ferajny”, 30 GZ „Płomyczki Radości”, PDH „Szkwał”, 14 DH „Matnia, 3 ŚDH im. Zawiszy Czarnego, 17 DH „Agat”, 27 PDHS „Trop” oraz 25 DH „Fenix”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez wędrowników hufca.

Po całym dniu wrażeń ostatnim punktem programu było wydarzenie – niespodzianka, czyli pokaz ognia w wykonaniu duetu z Grupy Artystycznej KAMAn.

Wydarzenie od strony medycznej zostało zabezpieczone przez wolontariuszy z Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna. Składamy podziękowania za użyczenie sali strażakom z OSP Czechowice.

Niżej zamieszczone zdjęcia zostały wykonane przez uczestników imprezy.

Więcej zdjęć znajduje się tutaj.