Jasełka Środowiska Goczałkowickiego

Święta coraz bliżej, a co za tym idzie – świąteczna atmosfera. Trzeciego grudnia w budynku sanatoryjnym „WRZOS” na sali koncertowej odbyły się jasełka, które zostały przygotowane przez Drużyny Środowiska Goczałkowickiego – 18 GGGZ „Polarne
Niedźwiadki”, 48 DH „Szkwał” oraz 28 DW „Imponderabilia”. Wydarzenie cieszyło się wysoką frekwencją, a miłe słowa do teraz nie schodzą z ust osób, które w nim uczestniczyły.
Dzięki współpracy z Regionalnym Muzeum Zabawek w Goczałkowicach – Zdroju, a także z Uzdrowiskiem Goczałkowice mieliśmy możliwość przygotowania oraz wystawienia przedstawienia, na którym mogliśmy ugościć najlepszą widownię! Rodziny, znajomych, harcerzy, ale także kuracjuszy oraz gości, którzy zobaczyli wieść o naszym wydarzeniu na plakatach, ugościliśmy i przedstawiliśmy nasze jasełka.
“Przedstawienie było super, zróbmy jeszcze raz za rok Druhu!” – takie słowa usłyszałem od dwóch zuchenek, które były szczęśliwe i zadowolone ze swoich jasełek.
Nie obyło się bez Happy End’u – Na zakończenie przedstawienia aktorzy, chór oraz kadra zaśpiewali wspólnie dla gości utwór “Bieszczadzki Trakt”, który w czarującym akcencie zakończył cały występ.
Po przedstawieniu odbyło się rozdanie dyplomów. Podziękowania złożyliśmy na ręce Panów Grzegorza Maćkowskiego oraz Adama Maćkowskiego, bez których organizowanie zbiórek w budynku “WRZOS” oraz możliwość realizacji takich przedsięwzięć jak te jasełka nie byłaby możliwa. Podziękowania otrzymały również: Panie Grażyna Tetla i Elżbieta Jędrzejko, których pomoc i bezinteresowne wsparcie były nieocenione. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy dla rodziców, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji jasełek, jak również za wsparcie w akcjach charytatywnych. Nie ma niczego lepszego niż widzieć uśmiech u drugiej osoby.
To Dzięki wam – Rodzicom! – ten uśmiech pojawi się u kolejnych ludzi i za to składamy najszczersze podziękowania!
Szczęście naszych zuchów i harcerzy było najlepiej widoczne po rozdaniu podziękowań, gdzie wszystkie zrobiły sobie grupowe zdjęcia! Z relacji i rozmów z uczestnikami wydarzenia mogę wywnioskować dwie rzeczy – Po pierwsze, wydarzenie
było fantastyczne oraz występ dzieci był niesamowity, a po drugie – widzimy się za rok na jasełkach Drużyn Środowiska Goczałkowickiego!

Czuwaj!
HO Jakub Mączewski
Drużynowy 18 Grunwaldzkiej Goczałkowickiej
Gromady Zuchowej “Polarne Niedźwiadki”