Gdzie trafi Betlejemski Ogień?

Tradycją już się stało, że nasze zuchy, harcerze i instruktorzy przekazują Betlejemskie Światło Pokoju parafiom, instytucjom, sojusznikom. W tym roku również sztafeta Światła Pokoju ruszyła i będzie trwała aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

„Światło dla Ciebie” –  to hasło, które towarzyszy nam w tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wyjątkowym, ma w sobie ogromną moc, która emanuje niesamowitym blaskiem i siłą. Dlatego też hasło tegorocznej sztafety skierowane jest do każdego z nas, abyśmy odnaleźli w nim siłę, inspirację do czynienia dobra.  Ważne jest aby każdy z nas posiadał Światło w sobie, abyśmy mogli dalej się nim dzielić. To my, dzięki własnemu przykładowi jesteśmy w stanie pokazać drugiemu człowiekowi, że Bóg jest dla nas inspiracją do działania i jesteśmy wstanie pokonać każde trudności.

My, harcerze, pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro,  chcemy aby ogień betlejemski rozświetlił nasze serca, ogrzał nasze domy, umocnił naszą wiarę, braterstwo oraz miłość bliźniego. Niech obudzi w każdym odwagę, wrażliwość i moc czynienia dobra.

Na naszej stronie pojawi się wykaz z listą miejsc, gdzie Ogień trafi wraz z terminem przekazania: link. Wykaz będzie aktualizowany.