Betlejemskie Światło Pokoju – podsumowanie

Już jutro zasiądziemy przy Wigilijnych Stołach wraz z najbliższymi. Mamy nadzieję, że nie zabraknie jedzenia, prezentów, a przede wszystkim Betlejemskiego Światła Pokoju.

„Światło dla Ciebie” –  to hasło, które towarzyszy nam w tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.   „Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach” – te słowa zostały wypowiedziane przez św. Jana Pawła II w polskim Parlamencie 11 czerwca 1999 roku. W tych ciężkich czasach, gdzie każdego z nas nachodzi brak wiary we własne siły czy sens życia, nadzieja nabiera wyjątkowego znaczenia, bo dzięki niej żyje w nas ta mała iskierka, która pcha do działania. Dlatego Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wyjątkowym, ma w sobie ogromną moc, która emanuje niesamowitym blaskiem i siłą. Dlatego też hasło tegorocznej sztafety skierowane jest do każdego z nas, abyśmy odnaleźli w nim siłę, inspirację do czynienia dobra.  Ważne jest aby każdy z nas posiadał Światło w sobie, abyśmy mogli dalej się nim dzielić. To my, dzięki własnemu przykładowi jesteśmy w stanie pokazać drugiemu człowiekowi, że Bóg jest dla nas inspiracją do działania i jesteśmy wstanie pokonać każde trudności.

My, harcerze, pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro,  chcemy aby ogień betlejemski rozświetlił nasze serca, ogrzał nasze domy, umocnił naszą wiarę, braterstwo oraz miłość bliźniego. Niech obudzi w każdym odwagę, wrażliwość i moc czynienia dobra.

W tym roku odbieraliśmy ten mały Ogień w kilku miejscach: Wiedeń, Zakopane, Częstochowa. W każdym z tych miejsc reprezentacja naszego Hufca godnie go reprezentowała, dzięki swojej harcerskiej postawie.

Kiedy już Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na nasze tereny, zostało zorganizowane 2 oficjalne przekazanie mieszkańcom Czechowic-Dziedzic i Pszczyny.

W Czechowicach-Dziedzicach miało ono miejsce w dniu 15 grudnia br. w kościele pw. Katarzyny, a w Pszczynie – w dniu 20 grudnia br. w kościele pw. Wszystkich Świętych.

Następnie Betlejemskie Światło Pokoju ruszyło w wędrówkę dzięki naszym zuchom, harcerzom, instruktorom, aby przynieść pokój i ukojenie. Dotarło ono do różnych instytucji publicznych, urzędów, firm, szkół, placówek oświatowych, aby móc ostatecznie być na naszych Wigilijnych Stołach.