Podsumowanie Akcji Szlachetna Paczka

W ubiegły weekend miał miejsce finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku harcerze oraz instruktorzy naszego hufca organizowali paczkę dla Pana Marcina, jego żony Marty oraz dwuletniego syna Mikołaja, który od pierwszych dni swojego życia zmaga się z chorobą genetyczną. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki Wam ta wyjątkowa rodzina dostała dużej porcji pozytywnej energii i wsparcia którego tak bardzo potrzebują.

Przedstawiamy poniżej krótką relację ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Rodzina była zachwycona otrzymaną pomocą, nie mogła uwierzyć, że wszystkie 27 paczek przeznaczonych jest tylko dla nich. Z nieśmiałością i zawstydzeniem powoli otwierali każde pudełko wyjmując rzeczy i ciesząc się ich zawartością. Każdy przedmiot sprawiał rodzinie dużo radości, jednak kiedy oczom pani Marty ukazał się oczyszczacz powietrza emocje sięgały już zenitu. Bon na rehabilitację syna był powodem wybuchu wzruszenia pani Marty, pan Marcin z niedowierzaniem przytulił żonę, a najmłodszy z rodziny – Mikołaj zmęczony wcześniejszym spacerem przespał całe zamieszanie pozwalając rodzicom skupić się na przeżywaniu radości i dobrych chwil. Ogromne wsparcie, jakiego doświadczyła rodzina zapadnie wszystkim w pamięci na długo dając siłę do podejmowania dalszej walki o lepsze jutro.