Odszedł na Wieczną Wartę Druh Podharcmistrz Waldemar Przyłucki

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 14 lutego 2024 roku na wieczną wartę odszedł Druh podharcmistrz Waldemar Przyłucki, komendant czechowickiego hufca ZHP w latach 1989-1990, wieloletni instruktor działający na poziomie hufca, chorągwi katowickiej oraz Rady Naczelnej ZHP.

Dnia 1 września 1978 roku rozpoczął naukę w Technikum Mechanicznym w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie został członkiem Drużyny Harcerskiej Służby Polsce Socjalistycznej działającej w szczepie przy Zespole szkół Technicznych w Czechowicach-Dziedzicach. Zobowiązanie Instruktorskie złożył 22 lipca 1980 roku w Podlesicach. W 1980 roku został członkiem Harcerskiego Klubu Imprez na Orientację „Zamonit” działającym przy Komendzie Katowickiej Chorągwi ZHP. 4 kwietnia 1982roku został mianowany na pierwszy stopień instruktorski – organizatora.
1 października 1983 roku rozpoczął studia na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Będąc studentem został społecznym instruktorem Inspektoratu Specjalnościowego Komendy Katowickiej Chorągwi ZHP, gdzie pomagał w organizacji Manewrów Techniczno-Obronnych oraz Olimpiady Wiedzy Technicznej. Oprócz działalności instruktorskiej na poziomie chorągwi pracował na rzecz hufca pomagając organizować imprezy turystyczne m.in. Harcerską Wiosnę Turystyczną.

W dniu 25 czerwca 1986 roku został mianowany na stopień podharcmistrza. W trakcie Harcerskiej Akcji Letniej był komendantem obozu komputerowego Komendy Katowickiej Chorągwi ZHP we Fromborku oraz uczestnikiem Stanicy Akademickiej zorganizowanej przez Główną Kwaterę ZHP.
Druh Waldemar był wybierany do władz harcerskich różnych szczebli. 14 grudnia 1984 roku został wybrany do Rady Hufca, a 11 listopada 1988 roku został powołany w skład Komendy Hufca, gdzie objął funkcję zastępcy komendanta ds. programowych.
Za swoją działalność otrzymał Odznakę Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej (1987 r.) oraz Odznakę „Za Zasługi dla Chorągwi Katowickiej” (1989 r.)

Komendantem Hufca został w 1989 roku. Po kilku tygodniach otrzymał powołanie do odbycia zasadniczej służby wojskowej i początkiem roku 1990 był zmuszony zrezygnować z funkcji komendanta czechowickiego hufca ZHP.
Po zaprzestaniu aktywnej działalności zawsze wspierał harcerskie inicjatywy jako rodzic harcerza – instruktora oraz jako życzliwy sojusznik naszego środowiska.

Pogrzeb Druha Waldemara odbędzie się w sobotę 17 lutego w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach o godzinie 12:00.

Żegnaj Druhu Waldemarze. Dziękujemy, że byłeś dla wielu wychowawcą oraz inspiracją.