Imieniny Zucha 2024 w naszym Hufcu!

“Raz na cztery lata zuch staje się pępkiem świata”.

Zuchy z naszego Hufca w ubiegły weekend brały udział w biwaku “Śladami Disneya” z okazji Imienin Zucha, które obchodzone są 29 Lutego, czyli raz co cztery lata. Dzieci miały przyjemność poznawać świat Disneya poprzez realizację różnych wyzwań z każdej bajki.

Podczas biwaku odbyło się wiele ciekawych zajęć takich jak między innymi:

– Kominek integracyjny,

– Zagadka z Mickey Mouse,

– Księga Bajek.

Odbył się również bal, na którym Zuchy otrzymały koszulki Namiestnictwa Zuchowego “Nibylandia”. Dodatkowo każdy zuch otrzymał worek zucha, przypinkę oraz magnes Namiestnictwa. Bal ten był niewątpliwie największym wydarzeniem. Można było na nim spotkać postacie z bajek takich jak “Lilo i Stich”, “Iniemamocni”, “Toy Story”, “Zwierzogród”, “Królewna Śnieżka” i wiele innych. Każdy Zuch w ramach zajęć miał okazję zdobyć nowy trop “Przyjaciele Bajek”.

Wydarzenie odbyło się w Powiatowym Zespole Szkół nr. 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. W biwaku uczestniczyły jednostki z Hufca Czechowice-Dziedzice Im. Olgi i Andrzeja Małkowskich:

– 4 Harcerska Drużyna Wodna,

– 12 GZ „Bajkowe Stworki”,